Odszedł Śp. Antoni Karwacki

Read so far

Odszedł Śp. Antoni Karwacki

W dniu dzisiejszym wieku 89 lat zmarł Antoni Karwacki - Honorowy Prezes Polskiego Związku Hokeja na Trawie.
Ekonomista, prawnik. wieloletni Dyrektor Okręgu Poczty i Telemomunikacji w Poznaniu. 
Z hokejem na trawie, zetknął się po raz pierwszy w Ostrowei Wlkp. Był działaczem KS Warta Poznań, MZKS Przemysław Poznań, MZKS Pocztoweic Poznań oraz KS Surma Poznań.
W 1978 roku został Prezesem Polskiego Związku Hokeja na Trawi i pełnił tą funkcję do 1988 roku. Za Jego Kadencji polski hokej na trawie odnotował największe triumfy na arenie międzynarodowej. Od wielu lat popularyzator sportu, w szczególności hokeja na trawie. Autor publikacji sportowych. Uznany filatelista, współorganizator wielu wystaw na terenie Wielkopolski. Jako wystawca zdobył medale wysokiej rangi za swój eksponat Hokej na Trawie.
W 1994 roku na Kongresie Międzynarodowej Federacji Hokeja na Trawie w Berlinie przyzano specjalne wyróżnienie. Za kontynuację swoich działań na rzecz hokeja na trawie w 2001 roku otrzymał Dyplom Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego .
Autor książki "Pocztowy i filatelistyczny wizerunek sportu hokej na trawie" (2003) za opracowanie której oraz inne publikacje poświęcone popularyzacji tematyki sportowej w filatelistyce zpstał wyróźniony Medalem Za zasługi dla rozwoju publikacji filatelistycznej. Odznaczony m.in. Krzyżem Komandorskim Orderem Odrodzenia Polski oraz Odznaką Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej.

Za całokształt działalności sportowej został nagrodzony w roku 2019 przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Posiadacz Statuetki Superseniora przyznawanej przez  Urząd Miasta Poznań.

Rodzinie zmarłego składamy szczere kondolencji.

Pogrzeb odbędzie się 02 listopada 2021 roku (wtorek) o g.12.00 w Poznaniu na Cmentarzu Komunalnym Miłostowo od strony ul.Warszawskiej.

Cześć Jego Pamięci!